Događanja otok Cres

Tijekom cijele godine na otoku Cresu održavaju se brojna događanja, manifestacije i festivali, osobito ljeti za vrijeme trajanja Creskog kulturnog ljeta, Lubeničkih glazbenih večeri, Dana Tramuntane, Dana creske janjetine i maslinovog ulja...
Raznolikost i velika ponuda događanja i manifestacija, nastala na temelju prirodnih resursa, gastronomije, kulture i tradicije, na otoku Cresu privlači i oduševljava iz godine u godinu sve veći broj gostiju.
Posjetitelji mogu birati između velikog broja glazbenih koncerata i kazališnih predstava, tradicije, folklora i gastronomskih manifestacija sve do sportskih događanja.

Teatar na Pjaceti25.7.2024.

Valun Summer Nights25.7.2024.

Teatar na Pjaceti26.7.2024.

Craft & Wine - Crearta26.7.2024.

CRESKA BUTEGA - sajam lokalnih proizvoda 26.7.2024.

Lubeničke glazbene večeri: Flavio Apro 26.7.2024.

Valun Summer Nights - OTKAZANO!27.7.2024.

Dani Tramuntane 202427.7.2024.

Udičarenje za najmlađe28.7.2024.

Klapske večeri otoka Cresa - Cres29.7.2024.

Ovčje ludorije 3.7.-31.8.31.7.2024.

Lubeničke glazbene večeri: Chaos String Quartet2.8.2024.

Valunska noć3.8.2024.

Dani Tramuntane 20243.8.2024.

Dani Tramuntane 20244.8.2024.

Koncert povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti 4.8.2024.

Creski semenj: INSULA5.8.2024.

Creski semenj: TBF6.8.2024.

Creski semenj: KLAPA TEHA & KLAPA BURIN7.8.2024.

Lubeničke glazbene večeri: Sandra Bagarić i Darko Domitrović 9.8.2024.

Ribarska fešta u Martinšćici 9.8.2024.

Valun Summer Nights9.8.2024.

Dani Tramuntane 202410.8.2024.

Klapske večeri otoka Cresa - Valun12.8.2024.

Lubeničke glazbene večeri: Lovre Marušić16.8.2024.

Dani Tramuntane 202417.8.2024.

Valun Summer Nights17.8.2024.

Klapske večeri otoka Cresa - Cres19.8.2024.

Priče o supu Kvarneru20.8.2024.

Creska butega & koncert INFINITY23.8.2024.

Bejska noć za mlade i stare24.8.2024.

Valun Summer Nights25.8.2024.

Memorijal Florio Burburan – Plivački maraton 30. - 31.8.30.8.2024.

Regata tradicijskih plovila 31.8.2024.

Rock memorijal 6.9.2024.

30. Festival Orgulje Heferer21.9.2024.

Svjetski dan turizma 2024.27.9.2024.

Cres Lošinj Trail Weekend3.11.2024.

Prijašnja događanja

Teatar na Pjaceti25.7.2024.

Valun Summer Nights25.7.2024.

Teatar na Pjaceti24.7.2024.

Teatar na Pjaceti23.7.2024.

Klapske večeri otoka Cresa - Martinšćica22.7.2024.

Teatar na Pjaceti22.7.2024.

Samo za decu na Dige21.7.2024.

Ljetno Art Kino21.7.2024.

Dani Mate Solisa21.7.2024.

Ljetni karneval Cres20.7.2024.

Dani Tramuntane 202420.7.2024.

Giro di San Martino19.7.2024.

Teatar na Pjaceti19.7.2024.

Lubeničke glazbene večeri: Opsada Korčule19.7.2024.

Valun Summer Nights18.7.2024.

Samo za decu na Dige18.7.2024.

Cres Summer Jazz Nights - Valun17.7.2024.

Valun Summer Nights16.7.2024.

Tri priče o palači Arsan - izložba 16.07.-15.10.16.7.2024.

Cres City Tours For Everyone - besplatna tura16.7.2024.

Klapske večeri otoka Cresa - Cres15.7.2024.

Creska ovca 202413.7.2024.

Cres Summer Jazz Nights - Cres10.7.2024.

Klapske večeri otoka Cresa - Beli8.7.2024.

Ribarska fešta u Martinšćici 6.7.2024.

Valun Summer Nights3.7.2024.

Klapske večeri otoka Cresa: 1/7 - 15/9/20241.7.2024.

Isle of wonders – Cres 28.- 30.6.28.6.2024.

Valun Summer Nights22.6.2024.

Pozdrav ljetu 2024: DALMATINO21.6.2024.

Heraldički Cres - izložba 18.06.-15.10.18.6.2024.

Creski kaić2.6.2024.

Creski kaić1.6.2024.

Creski kaić31.5.2024.

Creski kaić30.5.2024.

Creski kaić29.5.2024.

Creski kaić28.5.2024.

Creski kaić27.5.2024.

CRESKI KAIĆ 2024.: Dani creske pomorske baštine i tradicije27.5.2024.

Međunarodni festival meha26.5.2024.

Potraga za skrivenim blagom Lubenica25.5.2024.

Homo u Valun!25.5.2024.

Creski kaić - brodograditeljska radionica21.5.2024.

Olimpijski festival dječjih vrtića Primorsko-goranske županije18.5.2024.

CRES NA PIJATU: Dani tradicionalnih slastica otoka Cresa 18.5.2024.

Županijsko prvenstvo u udičarenju s obale za kategoriju U-1612.5.2024.

CRES NA PIJATU: Dani creskog meda i ljekovitog bilja11.5.2024.

CRES NA PIJATU: Dani creskog maslinovog ulja 4.5.2024.

Međunarodni dan jazz-a30.4.2024.

Dani creske janjetine i sira u Bukaleti28.4.2024.

CRES NA PIJATU: Dani creske janjetine i sira27.4.2024.

Fešta od creske janjetine i sira27.4.2024.

MARKOVA - Proslava sv. Marka25.4.2024.

4 Islands MTB Epic Croatia18.4.2024.

Izložba: Slatki život - 100 godina tvornice Zvečevo17.4.2024.

Uskrsno druženje na trgu1.4.2024.

Sretan Uskrs!31.3.2024.

Uskrs u Cresu 30.3.2024.

Procesija na Veliki petak29.3.2024.

Kako do novca iz EU fondova?15.2.2024.

Pusni utori13.2.2024.

Dječja karnevalska reduta4.2.2024.

Karnevalski ples3.2.2024.

Maškarana gulašijada27.1.2024.

Otvaranje Karnevala 202414.1.2024.

Ispraćaj Stare godine u podne31.12.2023.

Neno Belan & Fiumens29.12.2023.

Babbo Natale in Comunità27.12.2023.

Božićni koncert klape Teha26.12.2023.

Božićni ribolov za djecu i odrasle23.12.2023.

Advent na Šetalištu22.12.2023.

Božićna čarolija u Palači 22.-23.12.22.12.2023.

Božićni basket22.12.2023.

Božićni sajam OŠ Frane Petrića20.12.2023.

Margaretina mala škola slastica16.12.2023.

Avvento in Prà16.12.2023.

Adventska butega16.12.2023.

Božićna čarolija u Palači 15.-17.12.15.12.2023.

Adventski trening za sve15.12.2023.

Predstava za djecu „Novogodišnji šušur“14.12.2023.

Proslava sv. Lucije13.12.2023.

Božićna radionica za roditelje11.12.2023.

Advent na Šetalištu9.12.2023.

Božićna čarolija u Palači 08.-10.12.8.12.2023.

Božićna radionica za djecu i roditelje7.12.2023.

Dolazak sv. Nikole6.12.2023.

Advent u Cresu6.12.2023.

Cres Lošinj Trail Weekend 04.-05.11.4.11.2023.

Transhumanizam i budućnost čovjeka - predavanje20.10.2023.

Udičarenje za djecu7.10.2023.

Modna revija ribara5.10.2023.

Dječji tjedan 02.10.-08.10.2.10.2023.

Power women for power women28.9.2023.

Svjetski dan turizma27.9.2023.

Dani Frane Petrića 24.09.-30.09.24.9.2023.

Orgulje Heferer22.9.2023.

Canicross race 2023 – utrka pasa i vlasnika 16.9.2023.

Bonsai ha i rami corti12.9.2023.

Cres City Tours For Everyone12.9.2023.

Klapske večeri otoka Cresa 19.06.-11.09.11.9.2023.

41. Regata Vela vrata – Galiola9.9.2023.

Creska butega8.9.2023.

Udičarenje za djecu 17.06.-15.09.2.9.2023.

Međunarodni dan strvinara 02.-03.09.2.9.2023.

Rock memorijal vol.21.9.2023.

Filcanje vune za odrasle30.8.2023.

Ovčje ludorije 01.07.-31.08.30.8.2023.

Ivanja u Mergu29.8.2023.

Mirjanin poklon Cresu: Marina Tomašević & Giuliano & Diktatori26.8.2023.

Regata tradicijskih barki na jedra – Memorijal Ljubo Kučić26.8.2023.

Valun Summer Nights23.8.2023.

Made in Italy and more by David Danijel20.8.2023.

Memorijal Florio Burburan – Plivački maraton 18.8.2023.

Lubeničke glazbene večeri18.8.2023.

Cres Summer Jazz Nights 12.07.-16.08.16.8.2023.

Svjetlosne mijene - izložba akvarela16.8.2023.

Igre na vodi15.8.2023.

Dani Tramuntane 29.07.-19.08.15.8.2023.

Samo za dec na Dige13.8.2023.

Samo za dec na Dige12.8.2023.

Ribarska fešta12.8.2023.

Lubeničke glazbene večeri11.8.2023.

Valun Summer Nights11.8.2023.

Creski semenj 05.-07.08.5.8.2023.

Bay Day 05.08.-10.09.5.8.2023.

Josip Pope: Kvarnerski motivi3.8.2023.

Kulturne večeri u Martinšćici3.8.2023.

Living Water - otvorenje izložbe1.8.2023.

Lubeničke glazbene večeri28.7.2023.

Anina26.7.2023.

Teatar na Pjaceti 13.07.-22.07.22.7.2023.

Valun Summer Nights22.7.2023.

Lubeničke glazbene večeri21.7.2023.

Samo za decu na Dige14.7.2023.

Lubeničke glazbene večeri14.7.2023.

Valun Summer Nights7.7.2023.

Dani filipinske kuhinje u Pansionu Tramontana1.7.2023.

Valun Summer Nights24.6.2023.

Klapski solsticij21.6.2023.

Male tajne profesorice Šifrice 17.6.2023.

Dani bosanske kuhinje u Pansionu Tramontana16.6.2023.

Bejski tanac10.6.2023.

Deep Week Croatia 10.06.-17.06.10.6.2023.

Valun Summer Nights5.6.2023.

CRESKI KAIĆ 04.06.4.6.2023.

CRESKI KAIĆ 03.06.3.6.2023.

Primorska regata 03.-04.06.3.6.2023.

CRESKI KAIĆ 02.06.2.6.2023.

CRESKI KAIĆ – Turnir Mora cantada2.6.2023.

CRESKI KAIĆ 01.06.1.6.2023.

CRESKI KAIĆ 31.05.31.5.2023.

CRESKI KAIĆ 30.05.30.5.2023.

CRESKI KAIĆ - Turnir u briškuli i trešeti 30.05.-01.06.30.5.2023.

CRESKI KAIĆ 29.05.29.5.2023.

Međunarodni festival meha28.5.2023.

Usred tišine - izložba fotografija28.5.2023.

S vjetrom kroz tišinu 27.5.2023.

Creski kaić27.5.2023.

CRESKI KAIĆ – Homo u Valun!27.5.2023.

Intuicija - izložba26.5.2023.

Grboslovna baština cresko-lošinjskog otočja25.5.2023.

Blago pod površinom Kvarnera23.5.2023.

Cantemo in Palazzo21.5.2023.

Udičarenje za djecu i odrasle20.5.2023.

Prezentacija i degustacija tradicionalnih slastica20.5.2023.

Samo za decu na Dige15.5.2023.

Vođena tura po pčelinjoj oazi - ODGOĐENO13.5.2023.

Plavica - Tvornica za preradu ribe Cres12.5.2023.

Vođena tura creskim maslinicima 6.5.2023.

Edukacija za iznajmljivače3.5.2023.

CRESKI KAIĆ – Turnir Mora cantada2.5.2023.

Podjela sadnica za iznajmljivače29.4.2023.

Cres na pijatu29.4.2023.

Fešta od janjetine i sira29.4.2023.

Pričigin na otocima21.4.2023.

Uskrsno druženje na trgu10.4.2023.

Sretan Uskrs!9.4.2023.

Uskrs u Cresu 8.4.2023.

Uskrs u Cresu 7.4.2023.

Uskrs u Cresu 5.4.2023.

Uskrs u Cresu 4.4.2023.

Pusni utori21.2.2023.

Karenvalski ples11.2.2023.

Dječja karnevalska reduta5.2.2023.

Gulašijada4.2.2023.

Karnevalski ples28.1.2023.

Otvaranje karnevala15.1.2023.

Humanitarni malonogometni turnir 18.-20.11.18.11.2022.

Nula - lutkarska predstava12.11.2022.

Mogu li robotika i mehatronika poboljšati kvalitetu života?9.11.2022.

Noć istraživača22.10.2022.

Memorijal Filipas - Sinčić15.10.2022.

Suhozidni susret i 5.prvenstvo Hrvatske u gradnji suhozida 07.-08.10.7.10.2022.

Povijest šaha na Lošinju i Cresu3.10.2022.

Dani Frane Petrića 25.09.-01.10.25.9.2022.

Come prima24.9.2022.

Udičarenje za djecu18.9.2022.

Filmske večeri u Palači Moise 13.-15.09.13.9.2022.

Vela vrata – Galijola 10.-11.09.10.9.2022.

UNIRI za Cresane10.9.2022.

Međužupanijsko prvenstvo u sportskom ribolovu U16 – lov štapom s obale 09.-11.09.9.9.2022.

Island Whisper9.9.2022.

Prvenstvo Hrvatske u jedrenju za klasu Optimist do 12 god. 09.-11.09. 20229.9.2022.

Međunarodni dan strvinara 20223.9.2022.

Rock memorijal3.9.2022.

Otkrivanje spomen ploče u čast Andriji Linardiću - Martinšćica30.8.2022.

Memorijal Florio Burburan27.8.2022.

Rock memorijal27.8.2022.

Lubeničke glazbene večeri19.8.2022.

Napokon cirkus!19.8.2022.

BayDay 2022 12.08.- 10.09.18.8.2022.

Creske ljetne jazz večeri17.8.2022.

Regional 202216.8.2022.

Drug velečasni14.8.2022.

Lubeničke glazbene večeri12.8.2022.

Creske ljetne jazz večeri10.8.2022.

Tomislav Bralić & klapa Intrade8.8.2022.

Lupinizam5.8.2022.

Creski Semenj 05.- 07.08.5.8.2022.

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja 4.8.2022.

Ovčje ludorije 06.07.-31.08.3.8.2022.

Ovčje ludorije 06.07.-31.08.3.8.2022.

Creske ljetne jazz večeri3.8.2022.

Creska butega1.8.2022.

Večer talijanske kancone31.7.2022.

Regional 202230.7.2022.

Udičarenje za djecu30.7.2022.

Dani Tramuntane 30.07.-13.08.30.7.2022.

Lubeničke glazbene večeri29.7.2022.

Ribarska fešta29.7.2022.

Creske ljetne jazz večeri27.7.2022.

Cres City Tours for Everyone 18.07.-31.08.25.7.2022.

Regional 202222.7.2022.

Lubeničke glazbene večeri22.7.2022.

Glazbene večeri u Martinšćici21.7.2022.

Creske ljetne jazz večeri20.7.2022.

Vile Lavandine19.7.2022.

Teatar na Pjaceti19.7.2022.

Teatar na Pjaceti18.7.2022.

RokOtok17.7.2022.

Teatar na Pjaceti17.7.2022.

Teatar na Pjaceti16.7.2022.

Ljetni karneval Cres16.7.2022.

Udičarenje za djecu16.7.2022.

Lubeničke glazbene večeri15.7.2022.

Teatar na Pjaceti15.7.2022.

Valun Summer Nights15.7.2022.

Creske ljetne jazz večeri13.7.2022.

Teatar na Pjaceti13.7.2022.

Creska ovca 20229.7.2022.

ANTIČKA UMJETNOST – Skulpture i uporabni predmeti iz zbirke dr. Damira Kovača8.7.2022.

Klapske večeri otoka Cresa 04.07.-11.09.4.7.2022.

Creski kaić 20225.6.2022.

Creski kaić 20224.6.2022.

Creski kaić 20223.6.2022.

Creski kaić 20222.6.2022.

Creski kaić 20221.6.2022.

Creski kaić 202231.5.2022.

Creski kaić 202230.5.2022.

Creski kaić 30.5.2022.

Međunarodni festival meha29.5.2022.

Creski kaić 202228.5.2022.

Creski kaić 202225.5.2022.

Geometrija prirode25.5.2022.

Daljinska istraživanja: Zemlja iz svemira19.5.2022.

Nonina otočna kuharica18.5.2022.

WINGS FOR LIFE WORLD RUN CRES 8.5.2022.

Plavi krajolici3.5.2022.

TURNIR U BOĆANJU 29.04.-01.05. 29.4.2022.

DANI CRESKE JANJETINE I MASLINOVOG ULJA27.4.2022.

4 Islands MTB Race22.4.2022.

UNIRI za Cresane21.4.2022.

Babae14.4.2022.

Predavanje povodom godišnjice oslobođenja otoka Cresa7.4.2022.

Plavi krajolici3.4.2022.

Brendiranje destinacije, izazovi i primjeri dobre prakse30.3.2022.

Mladi protiv gladi28.3.2022.

Benvenuta primavera27.3.2022.

Regata punog mjeseca 17.-20.03.2022.19.3.2022.

Pravne razlike između dopuštenog poreznog planiranja i nezakonite porezne evazije17.3.2022.

Pusni utori1.3.2022.

Maškarani bićerin26.2.2022.

Srijedom u 17 - IQM Destination Cres23.2.2022.

Otvorenje karnevala16.1.2022.

Božićni koncert26.12.2021.

Badnjak u Cresu24.12.2021.

Advent na Pjaci20.12.2021.

Adventska fešta18.12.2021.

Znanstvena matineja subotom u Moise18.12.2021.

Advent kod vatrogasaca17.12.2021.

Razumjeti covid 19 pandemiju: temelji imunosnog odgovora17.12.2021.

Adventska fešta11.12.2021.

Kako to rade najbolji: poslovni put iznajmljivača godine10.11.2021.

Događanja inspirirana kulturom i tradicijom3.11.2021.

Memory30.10.2021.

Dani Frane Petrića26.9.2021.

Naš zeleni svijet14.9.2021.

Brodovi naši stari11.9.2021.

Creski kaić5.9.2021.

Creski kaić4.9.2021.

Creski kaić3.9.2021.

Creski kaić2.9.2021.

Creski kaić1.9.2021.

Creski kaić31.8.2021.

Creski kaić30.8.2021.

Creski kaić28.8.2021.

Creski kaić27.8.2021.

Creski kaić26.8.2021.

Creski kaić25.8.2021.

RADIONICA FILCANJA VUNENE SLIKE25.8.2021.

Ovčje ludorije25.8.2021.

Creski kaić21.8.2021.

Sveti Marko20.8.2021.

Nova riva 20.8.2021.

Ovčje ludorije18.8.2021.

Crescendo Music Festival 17.8.2021.

Tramontana Jazz Night15.8.2021.

Let's dance12.8.2021.

IDID - izložba 12.8.2021.

RADIONICA FILCANJA VUNENE SLIKE11.8.2021.

Ovčje ludorije11.8.2021.

Kulturne večeri u Martinšćici11.8.2021.

Momu škoju9.8.2021.

Semenj7.8.2021.

Semenj sport 20217.8.2021.

Duo Teskera-Perestegi7.8.2021.

Semenj6.8.2021.

Semenj5.8.2021.

Creske kulturne večeri4.8.2021.

RADIONICA FILCANJA VUNENE SLIKE4.8.2021.

Ovčje ludorije4.8.2021.

Festival orgulje Heferer1.8.2021.

Gabor Lesko – voc & guit. - Regional 202130.7.2021.

Lubeničke glazbene večeri30.7.2021.

Ovčje ludorije28.7.2021.

RADIONICA FILCANJA VUNENE SLIKE28.7.2021.

Pero Lovšin Trio (Slo) - Regional 202126.7.2021.

Lubeničke glazbene večeri23.7.2021.

Ovčje ludorije21.7.2021.

Kulturne večeri u Martinšćici21.7.2021.

RADIONICA FILCANJA VUNENE SLIKE21.7.2021.

Monika Stadler – jazz harp (A) - Regional 202119.7.2021.

Teatar na Pjaceti17.7.2021.

Lubeničke glazbene večeri16.7.2021.

Teatar na Pjaceti16.7.2021.

Kako je Zemlja opet postala ravna – prirodoslovno-matematička (ne)pismenost16.7.2021.

Teatar na Pjaceti15.7.2021.

RADIONICA FILCANJA VUNENE SLIKE14.7.2021.

Ovčje ludorije14.7.2021.

Plavica Bar - ljetne glazbene večeri10.7.2021.

Creske kulturne večeri8.7.2021.

Lik i djelo Andrije Linardića8.7.2021.

Ovčje ludorije7.7.2021.

RADIONICA FILCANJA VUNENE SLIKE7.7.2021.

Bay Day3.7.2021.

Plavica Bar - ljetne glazbene večeri3.7.2021.

Festival meha 30.5.2021.